Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
Simple Tv 0.4.7 r3 (Vlc 2.0.5) Portable
Download Link
Код:
http://content.wuala.com/contents/Raptor660/Archivos%20rtmpdump/SimpleTV%200.4.7%20r3%20(vlc%202.0.5)%20Portable%20by%20Dasck.rar?dl=1&id=3,1698395,11-7892,1698395,18
Pozdrav
 
M

Muranyi

Гостин
Дали некој има искуства со Xbmc?Се работи за free and open source media player,ми го препорача еден другар и синоќа го инсталирав.Може да се гледаат филмови во HD(дури 1080p),пренос во живо од многу телевизии и повторно во HD,слушање музика,играње игрици и слично.Јас сум ептен лаик во областа,па ако некој има искуство нека сподели со нас на форумов,може да препорача и популарни add-ons.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Дали некој има искуства со Xbmc?Се работи за free and open source media player,ми го препорача еден другар и синоќа го инсталирав.Може да се гледаат филмови во HD(дури 1080p),пренос во живо од многу телевизии и повторно во HD,слушање музика,играње игрици и слично.Јас сум ептен лаик во областа,па ако некој има искуство нека сподели со нас на форумов,може да препорача и популарни add-ons.
и јас го инсталирав и сега како се гледа Тв на него ?
 
Член од
2 април 2012
Мислења
18
Поени од реакции
5
и јас го инсталирав и сега како се гледа Тв на него ?
Sega odi vo (USER) AppData - Roaming - XBMC - USERDATA - Playlist -Mixed.
i tuka dodaj ja tvojata lista (m3u) Potoa pusti go XMBC odi vo video - playlists i ke ja vidis tvojata m3u lista i pustija.... Toa e toa
 
M

Muranyi

Гостин
и јас го инсталирав и сега како се гледа Тв на него ?
Откако ќе ја симнеш и инсталираш Xbmc програмата,преку google пребарај ги адоните-Navi x и Icefilms.Важно е да знаеш каде ти се симнати и каде се наоѓаат овие два адона.Потоа ја пушташ xbmc,одиш во system->settings->addons и ја бираш опцијата install from zip file.Откако ќе ги одбереш веќе симнатите адони кои ги споменав и ќе ги зипуваш,програмот е спремен за користење.Одиш во programs,одбираш navi x и на менито ќе ти се појават 10 фолдера.Го бираш првиот navi extreme media portal и во зависност од потребата одбираш most viewed 24 hours или most viuewed 7 days.И цепаш,си бираш кој канал сакаш да го гледаш.
Ако сакаш да гледаш филм,одиш videos-addons-icefilms и си бираш категорија.Филмовите можеш и со превод да ги гледаш,секако доколку е достапен.
Јас толку и се разбирам,прочепкај си сам,нема да зажалиш.Навистина страшна програма(y)
Еве и видео водич:
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
toa samo vo nettv ako najdes kluc ili nastavak
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Steta dobri bea :)

Inaku dali imas nesto Fox(Life,Crime,Movies) i sportskite ,, sto bea na sbb...
Стварно штета ,супер беше бар гледав Sk prime,Fox Movies,Travel tv :( ама тоа е тоа толку за беспари .

Словенските Sport klub сеуште работаат


Во VLC работаат супер
--- надополнето: 6 април 2013 во 16:04 ---
и Премиер лига каналот работи
optimatv.weebly.com/premierleague.html
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Kade mozat da se gledat makedoskite kanali osven na zulu nadvor od Makedonija .;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom