Крема или лосион против црнки на лицето.

Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Дали знаете некоја крема или лосион против црнки на лицето,јас имам црнки на брадата (под устата) користам еден лосион Леа лосион против акни ама излегуваат нови и дали е пожелно да ги одстрануваме црнките ?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
ништо не помага..еден период ќе ги снема па пак се појавуваат
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Чекај за шо прашуваш, за црнки или акни. Оти како шо знам тоа не е исто. За акни многу едноставно е користење на бела паста за заби. Пред да ли легнеш стави малку и сабајле коа ја чистиш пастата ќе видиш дека акната „изгорела“. Ефикасно е, само немој да ставиш многу лута паста, може да ти изгори кожата. ;)
 
П

Пепси_

Гостин
hlorakol losion kupi si koristi go nautro i navecer se nanesuva na pamuk se cisti liceto i to e to.

i normalno deka treba da gi otstranuvas malce boli i ostanuva crvenilo ali odma mine.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013


Едно од најефикасните. :D
Лицето се чисти со гелчево, вади и црнки и нема мн да ти се прават, ако редовно го користиш.
Јас го пробав еднаш од кај една другарка..и од 1то користење ми ги изваде црнките..но таа го зеде од виена..
барав овдека во пп ама неможев да најдам..незнам ни дали има во мк. :/

Инаку..јас користам ваков..


На мокра крпа..нанеси малку од гелот и истри го лицето..сите црнки ги вади..а и ја омекнува кожата многу. Потоа ставам хлорамфеникол, за 1 недела лицето речиси чисто ќе ти биде..ама чистиго сабајле и на вечер..а ако имаш време и еднаш преку ден.
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Чекај за шо прашуваш, за црнки или акни. Оти како шо знам тоа не е исто. За акни многу едноставно е користење на бела паста за заби. Пред да ли легнеш стави малку и сабајле коа ја чистиш пастата ќе видиш дека акната „изгорела“. Ефикасно е, само немој да ставиш многу лута паста, може да ти изгори кожата. ;)
За црнки.
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Сеа видов, ама бев забележал имаше нешто за акни па мислев и за акни прашуваш, затоа ти го дадов претходниот совет. :)
Сепак фала :) акните ми поминаа сега само црнки :S.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Сепак фала :) акните ми поминаа сега само црнки :S.

Сте пробале ли со третман кај дерматолог, ако сте заинтересирани можам да ви препорачам...мене ми го светна лицето :)

Деноиве сум по потрага по крема за лице, цело ми е ко со првут од ладново , Ве молам препорачајте ми некоја крема....:) фала однапред
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
те пробале ли со третман кај дерматолог, ако сте заинтересирани можам да ви препорачам...мене ми го светна лицето :)

Деноиве сум по потрага по крема за лице, цело ми е ко со првут од ладново , Ве молам препорачајте ми некоја крема....:) фала однапред
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Сте пробале ли со третман кај дерматолог, ако сте заинтересирани можам да ви препорачам...мене ми го светна лицето :)

Деноиве сум по потрага по крема за лице, цело ми е ко со првут од ладново , Ве молам препорачајте ми некоја крема....:) фала однапред
Ако можеш два три збора повеќе околу дерматологот, цена, местоположба, терапии.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Ако можеш два три збора повеќе околу дерматологот, цена, местоположба, терапии.
Асс.Лидија, работи на клиника али и приватно , јас би приватно да и речеш зашто апаратите и се таму многууууу поубави нормално, сеа да видам број 070 257 668 и втор ок дерматолог е кај кружниот тек кај парк , хмммм нем аброј од неа во тел , ако сакаш ќе морам да проверам на работа па да ти го кажам , поз
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Асс.Лидија, работи на клиника али и приватно , јас би приватно да и речеш зашто апаратите и се таму многууууу поубави нормално, сеа да видам број 070 257 668 и втор ок дерматолог е кај кружниот тек кај парк , хмммм нем аброј од неа во тел , ако сакаш ќе морам да проверам на работа па да ти го кажам , поз
Каде и е ординацијата на Др Лидија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom