Евтини авионски карти

Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Се плаќа преку SWIFT, а не преку обична уплатница. Не знам и јас точно како оди тоа, ама земи ти податоците што ги даваат од Визер откога ќе завршиш со сите чекори, па трк до банка, ќе те упатат таму шо и како - не можеш тоа од дома да си го пополниш, тоа ми е зборот :) исто така, за тоа зимаат едно 300-350 денари, ако не се лажам.
Завршив работа, преку комерцијална банка. Го однесов испринтан маилот што ми го испратија од Визар и во комерцијална се ми средија. Ми зедоја само 100 денари провизија. Парите ги уплатија на локалната сметка на Визар што ја имаат отворено во Македонија.
Фала на информацијава, корисна ми беше.
позз
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Завршив работа, преку комерцијална банка. Го однесов испринтан маилот што ми го испратија од Визар и во комерцијална се ми средија. Ми зедоја само 100 денари провизија. Парите ги уплатија на локалната сметка на Визар што ја имаат отворено во Македонија.
Фала на информацијава, корисна ми беше.
позз

Топ си поминала, 100 денари провизија, лудница. Искача дека е најисплатлво преку банка да се уплаќа.

Е сеа, јас имам лет на 16ти месецов со Wizzair, па ме интересира дали би имал проблем со обичен ранец (школски) ко рачен багаж? Страв ми е да ризикувам со мал куфер, а не ми е за долго останување.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Завршив работа, преку комерцијална банка. Го однесов испринтан маилот што ми го испратија од Визар и во комерцијална се ми средија. Ми зедоја само 100 денари провизија. Парите ги уплатија на локалната сметка на Визар што ја имаат отворено во Македонија.
Фала на информацијава, корисна ми беше.
позз
за SWIFT ти земаа само 100 денари?! Ако е така, стварно супер си поминала.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.272
Топ си поминала, 100 денари провизија, лудница. Искача дека е најисплатлво преку банка да се уплаќа.

Е сеа, јас имам лет на 16ти месецов со Wizzair, па ме интересира дали би имал проблем со обичен ранец (школски) ко рачен багаж? Страв ми е да ризикувам со мал куфер, а не ми е за долго останување.
Нема да имаш проблем и со малку куфер ако ти е во дозволените димензии според Визер.Ако е во тие димензии немаш гајле.Исто и јас на 16ти одам и ќе носам Large Cabin Bag т.е мал куфер
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Завршив работа, преку комерцијална банка. Го однесов испринтан маилот што ми го испратија од Визар и во комерцијална се ми средија. Ми зедоја само 100 денари провизија. Парите ги уплатија на локалната сметка на Визар што ја имаат отворено во Македонија.
Фала на информацијава, корисна ми беше.
позз
Отприлика според очекувањата.

Фала ти што го сподели искуството, сега и другите ќе знаат кој е најлесниот и најефтин начин за плаќање доколку немаш кредитна картичка..
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Нема да имаш проблем и со малку куфер ако ти е во дозволените димензии според Визер.Ако е во тие димензии немаш гајле.Исто и јас на 16ти одам и ќе носам Large Cabin Bag т.е мал куфер
Да де, одамна ми е купена картата и тогаш уште не се доплаќаше за Large Cabin bag.
Е сеа не ни имам нешто соодветно на таков куфер, имам еден што мислам дека не би ми се уклапал...

У Милано одиш?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.272
Да де, одамна ми е купена картата и тогаш уште не се доплаќаше за Large Cabin bag.
Е сеа не ни имам нешто соодветно на таков куфер, имам еден што мислам дека не би ми се уклапал...

У Милано одиш?
За Малме одам.Damn да идеше Малме да си имав друштво за некој натаму :))
И јас одамна ја земав карата така да немај гајле ние си имаме Large Cabin Bag не се замарај со ранци, оди купи си мало куферче има по 700 денари буквално во град попрактично е и секако повише работи можеш да ставиш.Само ќе спазиш 10 кила да биде тоа да не е повеќе.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Нешто ефтино на релација Франкфурт-Скопје-Франкфурт, тргнување од таму околу 21 декември, а враќање од Скопје до Франкфурт 5 јануари?
Дајте бе нешто за ова најдете, па и јас сум луѓе :)))
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Сакам да прашам.. ама да ми каже само некој што знае дали е така или не е :)

кај пребарувањето на летови, кога пребарам и кога ми даде цена на билетот.. таа е цената крајна или после има и некој аердоромски такси и слични гупости (и ако има колку плус ќе испадне)???

http://wizzair.com/mk-MK/Select
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Сакам да прашам.. ама да ми каже само некој што знае дали е така или не е :)

кај пребарувањето на летови, кога пребарам и кога ми даде цена на билетот.. таа е цената крајна или после има и некој аердоромски такси и слични гупости (и ако има колку плус ќе испадне)???

http://wizzair.com/mk-MK/Select
После тоа како дополнителен трошок може да ти се јави ако си одбереш багаж.
Стисни на еден чекор понатаму, ќе видиш што и како ти зборам, ништо страшно. Нема да се изгориш :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не можам да читам се, дали некој знае - Дали има авионски аранжман, идеш сабајлето во некој европски град и назад вечерта? Нешо ко еднодневна екскурзија....
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Не можам да читам се, дали некој знае - Дали има авионски аранжман, идеш сабајлето во некој европски град и назад вечерта? Нешо ко еднодневна екскурзија....
Од Скопје? Тешко.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај на претходното барање шо не ми одговоривте, не ми одговоривте :) Сега се сменија плановите, па да каже некој за што пари може да се најде лет до Франкфурт накај 26-7 декември, а враќање 5-6 јануари? Може евентуално и од Солун.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ај на претходното барање шо не ми одговоривте, не ми одговоривте :) Сега се сменија плановите, па да каже некој за што пари може да се најде лет до Франкфурт накај 26-7 декември, а враќање 5-6 јануари? Може евентуално и од Солун.
Под 200 евра не верувам дека ќе најдеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom