Каде може да најдам? (Општи прашања)

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Ваков часовник, малку поголем, беше застрелан со 2 „деветки“ од 12ка ловечка пушка, од страна на братучед ми (мамурлак). Е сега, чичко ми имаше донесено 2 такви од Шведска, па ако го чува и продава едниот ќе ти пишам пп.

едит: Овој на сликата не е исправен, му фалат теговите за да работи.

едит #2: Види го овој, ако веќе не ти е проверен на реклама5.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Колку е цена за чистење оџак (дали е цена за метар должина) и препорака телефон контакт за некој оџачар? За Скопје
 
Член од
25 март 2009
Мислења
31
Поени од реакции
1
Forposts, Nov blog koj treba da go posetite, moze da vi odgovori na mnogu vasi prasanja. Ke se trudam da go obnovuvam sekoja nedela 4 pati.
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 15:26 ---
Forposts facebook strana, Kliknete like za da bidete informirani za site novosti!
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
каде би можел да најдам мерач за влага во дрво ? :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Знам дека ова не е за тука ама ми треба една песна што се врти насекаде и иде вака...
Heeey whutcha doin' i pam paramparam neso taka...

Бришете ме ако треба ама некој нека ми ја прати у инбокс ако го види постов :D
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Познавате некој што држи Часови по Хемија? Anyone at all?

--- надополнето: 2 ноември 2012 во 17:27 ---
Знам дека ова не е за тука ама ми треба една песна што се врти насекаде и иде вака...
Heeey whutcha doin' i pam paramparam neso taka...

Бришете ме ако треба ама некој нека ми ја прати у инбокс ако го види постов :D
Оваа ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Познавате некој што држи Часови по Хемија? Anyone at all?

--- надополнето: 2 ноември 2012 во 17:27 ---

Оваа ?
Не не...ни блиску...
сеуште не можам да ја најдам ама јбг..
Сепак фала.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Колку пари чини принтање у копирница. И ако може препорака за некоја копирница така поефтина. Иначе се работи за принтање црно бело, и двострано принтање...anyone?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Колку пари чини принтање у копирница. И ако може препорака за некоја копирница така поефтина. Иначе се работи за принтање црно бело, и двострано принтање...anyone?
Ако прашуваш за Скопје, во Мавровка оди во Либро или Зоки, таму најефтино е мислам, 0.8 денари страна дан беше ама не сум сигурна.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.954
Поени од реакции
4.012
Колку пари чини принтање у копирница. И ако може препорака за некоја копирница така поефтина. Иначе се работи за принтање црно бело, и двострано принтање...anyone?
Исто така имаш и кај хотелот континентал во подземниот премин знам таму е многу ефтино 0.75 0.80 така нешто беше
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Колку пари чини принтање у копирница. И ако може препорака за некоја копирница така поефтина. Иначе се работи за принтање црно бело, и двострано принтање...anyone?
Јас колку што сум имала прилика да видам, најефтина копирница имаш во уличката кај Апче во Карпош...Значи вртиш десно од Партизанска, влагаш во улицата кај Апче и идеш уште 20-30 метри право и одма ќе ја видиш копирницата...Јас сум принтала во боја таму и многу ефтино ме фатило, а квалитетот е супер...
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Незнаев каде да го поставам прашањево, па ајде овде.
Сакам да почнам да земам часови за кола. Е сега ќе може ли некој да ми ја каже вкупната цена ( на часовите, тестовите, прва помош ) колку сето тоа би ме чинело, и дали може да се постигне договор со автошколата часовите да се плаќаат на рати ?

Ме мрзи да одам до автошкола да прашувам, па затоа овде :D

Благодарам однапред.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Незнаев каде да го поставам прашањево, па ајде овде.
Сакам да почнам да земам часови за кола. Е сега ќе може ли некој да ми ја каже вкупната цена ( на часовите, тестовите, прва помош ) колку сето тоа би ме чинело, и дали може да се постигне договор со автошколата часовите да се плаќаат на рати ?

Ме мрзи да одам до автошкола да прашувам, па затоа овде :D

Благодарам однапред.
Па отприлика 15-16 000 денари за часови ке ти отидат и најчесто даваат на рати да плаќаш додека ги возиш часовите секако.Прва помош 1000 денари, тестови-полигон-градска 6000 денари(минимум).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom