Камиони

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
:nesvest: да го преформулирам прашањево, што може да се земе за 20. 000, без приколка???
3ка :) Со неа можеш да возиш низ цела Европа додека не ја воспостават забраната за 3ки,2ки и 1ви.
Австрија мораш да бидеш беспрекорно исправен со тројката,иначе остави им го камионот и врати се пеш,поефтино ќе те фати од казната :)

--- надополнето ---

Поздравче... :vozbud: Мислам дека покрај Волво фх13 440, оваа сканија е најоптималниот камион моментално... :) се знае кој е број 1.

Преубаво мало преубава е :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Преубаво мало преубава е :)
Еве нешто преубаво и прескапо :), само 120.000 €



--- надополнето ---

:nesvest: да го преформулирам прашањево, што може да се земе за 20. 000, без приколка???
ЕУРО 3 не ти се исплака да зимаш, патарините во Германија и Австрија се скоро дупли, карот ке ти оди таму а до 20.000 € се наога ЕУРО 3-ка.
 
С

Спенсер

Гостин
Еве нешто преубаво и прескапо :), само 120.000 €



--- надополнето ---



ЕУРО 3 не ти се исплака да зимаш, патарините во Германија и Австрија се скоро дупли, карот ке ти оди таму а до 20.000 € се наога ЕУРО 3-ка.
730ка... ова е Ѕвер над ѕверовите... :):) мислам дека останатите производители немаат конкурент на ова... можеби Волво фх16 700... ама џабе му е :) се знае кој е KING OF THE ROAD.
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
e da e 120 000 evra mnogu ke go vozat da ne e duplo ? ja znam deka volvo so 400 i nesto ks e taa cena
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
RENAULT MAJOR ???? soveti ako znajte kazvajte pozz :)
 
Член од
19 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
kako moze da najdam servis da instalira novi mapi za gps za kamini
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
RENAULT MAJOR ???? soveti ako znajte kazvajte pozz :)
Камионот е стар, сам знаеш, друго: едни пријатели имаа 2 такви (по 340кс)- знам дека трошеа релативно малку, немаат голема маса- со што добиваш на бруто/нето итн.. луѓето беа задоволни и од двата камиона, немаа некои сериозни дефекти (само некои дотрајани ситнурии)
П.С јас не би земал такво нешто (или сл.) во моментов, ако имаш малку повеќе кеш подобро земи Сканија 113,143,142; Волво ф12, Даф...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
kako moze da najdam servis da instalira novi mapi za gps za kamini
Зависи од кај си и што навигација имаш?
Се зависи дали навигацијата ти е постар модел и колку внатрешна меморија има, дали има слот за картичка?
Во моментот само TomTom има добра програма за камиони, ја имам тестирано ама во секој случај мора пак да внимаваш на знаците за да не си го направиш камионот кабрио :D
 
С

Спенсер

Гостин
Камионот е стар, сам знаеш, друго: едни пријатели имаа 2 такви (по 340кс)- знам дека трошеа релативно малку, немаат голема маса- со што добиваш на бруто/нето итн..
Што ако се многу лесни,можеш потешко да ги товараш... ама шо фајде,нема да мрднат од место со 26-7 тона да речеме :) тие 340кс се ептен ептен малку/
--- надополнето: Jul 20, 2011 1:11 PM ---
e da e 120 000 evra mnogu ke go vozat da ne e duplo ? ja znam deka volvo so 400 i nesto ks e taa cena
Не не,грешка си :) Ново волво со 420/460кс е окулу +- 80.000 еур :)
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Што ако се многу лесни,можеш потешко да ги товараш... ама шо фајде,нема да мрднат од место со 26-7 тона да речеме :) тие 340кс се ептен ептен малку/
Не бе момче, си го товараш нормално (24-25т) и со оди најнормално. Нема којзнае колку врска коњажата, Сканија 113м -320, не влечеше кога ни се скрши ламелата...На сканијата закачена нашата приколка (товарена 25-6т арматура, позади на приколката со штанга нашето Ивеко. Кај Неготино по горништето под 70кмх не ја пушти. Не значи ако е под 400кс камионот дека не влече ;)
 
С

Спенсер

Гостин
Не бе момче, си го товараш нормално (24-25т) и со оди најнормално. Нема којзнае колку врска коњажата, Сканија 113м -320, не влечеше кога ни се скрши ламелата...На сканијата закачена нашата приколка (товарена 25-6т арматура, позади на приколката со штанга нашето Ивеко. Кај Неготино по горништето под 70кмх не ја пушти. Не значи ако е под 400кс камионот дека не влече ;)
Тие "постарите" камиони се мазги... корнат и нагоре и надоле :) Еве земи сега од поновите. Пример Даф хф105 410кс. Иде,ама не е тоа тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom