Економски факултет (reloaded)

Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Da ve prasam vie sto polagacte ctor kolokvium po ekonomika na pretprijatie dali prasanjata na kolokviumot bea od zbirkata ili od ucebnikot ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
17
Поени од реакции
2
Кои лекции и задачите од кои теми се паднаа на колоквиумот по Управувачко?
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
Dali za prijavuvanje na ispiti se uplaka za nekolku ispiti na edna uplatnica ???
isto i za takseni marki dali za sekoja prijava na posebna uplatnica ili na edna uplatnica ???
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
За пријава за испит ќе ги купиш пријавите само нема друго уплаќање, само за таксените марки.
Една пријава = една таксена марка, неможе сите таксени марки да се уплатат на една сметка, така кажаа од студентски.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Студентски прашања работат ли во Сабота?:jaj:
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
ama tie sto se vonrendno ili go polagaat ispitot po vtor tret pat itn... si plakaat po 300 den od ispit , TOA SLUCAJNO DA NE E IZMENETO ILI NE SI VO TEK ???
За пријава за испит ќе ги купиш пријавите само нема друго уплаќање, само за таксените марки.
Една пријава = една таксена марка, неможе сите таксени марки да се уплатат на една сметка, така кажаа од студентски.
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги по управување со ризик и овој кол. ли ке бидат прашањата само на заокружување и точно/неточно, да нема нешто на раскажување?:salut:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
znae nekoj dali moze da se zeme kniga od citalna koga ke polagas? mi treba kniga za kolokviumot pa me interesira dali mozam da zemam od citalna togas koga ke polagam a polagam bas vo citalna? aj ako znae nekoj neka pise ke mi spaci 1000ce POZZ
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
znae nekoj dali moze da se zeme kniga od citalna koga ke polagas? mi treba kniga za kolokviumot pa me interesira dali mozam da zemam od citalna togas koga ke polagam a polagam bas vo citalna? aj ako znae nekoj neka pise ke mi spaci 1000ce POZZ
Може да се земе книга. Другарка на полагање заборави Менаџмент па од читална зема... само ти преопрачувам да отидеш пред полагање да ја земеш случајно да не нема или па да не ти дозволат асистентите што знам ..
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Ај некој од Прва година нека каже што треба да се учи од последната тема по Статистика ? Фала
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Ај некој од Прва година нека каже што треба да се учи од последната тема по Статистика ? Фала
Треба првата лекција, потоа за тренд-компонента, и методот на подвижни средни големини (ама само информативно), т.е. и овие останатите два дела не им се замарај баш, затоа што не верувам дека ќе има нешто, максимум едно прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom