HERBALIFE

M

MIL

Гостин
Jas mislam deka nema potreba od takvi apcinja za slabeenje samo dobar rezim na ishrana i ke oslabes a ne so magicni napitoci ili neznam sto ili kashi sum bil na prezentacija i poznavam devojka so se zanimavase so toa i ona gi piese tie kashi i duri popravena e :vozbud:a ne oslabena taka da samo dieta hemikalii nikako :helou:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Jas mislam deka nema potreba od takvi apcinja za slabeenje samo dobar rezim na ishrana i ke oslabes a ne so magicni napitoci ili neznam sto ili kashi sum bil na prezentacija i poznavam devojka so se zanimavase so toa i ona gi piese tie kashi i duri popravena e :vozbud:a ne oslabena taka da samo dieta hemikalii nikako :helou:
Ти не користи али не шири дезинформации дека не било квалитетно тоа е светски позната фирма ако не била квалитетна ке ја затвореле до сеа и вакви испади друг пат немој не тропај глупости :helou:
 
G

Giggles

Гостин
може ли некој да ми каже ако има користено од овие производи, но за зголемување на тежината...дали имаат ефекти и колку чинат отприлика??
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
za skapi,da skapicki se,...ama i navistina se mnoooooooooogu efikasni,i sto e najvazno ZDRAVI SE.:)
дали знаеш што значи поимот здраво? колку и да пишува дека е направено од "здрави' производи а е спакувано во вид на прашок или таблети не е здраво воопшто.најздраво слабеење е со физичка активност и внимателно внесување на храната збогатена со овошје и зелечук.кој ослабел а бил сит цело време,и после таа диета не му биле вратени килограмите?и плус и за цената можам да кажам дека е нездрава :) :uvo::uvo::uvo::smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Уф ми здосади више да го пијам ми се згади од се 14ти ден уште малце ми остана
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
дали знаеш што значи поимот здраво? колку и да пишува дека е направено од "здрави' производи а е спакувано во вид на прашок или таблети не е здраво воопшто.најздраво слабеење е со физичка активност и внимателно внесување на храната збогатена со овошје и зелечук.кој ослабел а бил сит цело време,и после таа диета не му биле вратени килограмите?и плус и за цената можам да кажам дека е нездрава :) :uvo::uvo::uvo::smir:
a be se gleda deka ne se razbiras,...zatoa za badijala ke ti objasnuvam,...eve taka e, zdravo e da jades toa sto ti go kaza(samo ne znam kade voopsto ke najdes zdrava hrana,bez trista otrovi,pesticidi,...i koja ne e cuvana po podrumi,nekoi kontejneri i sl.,i koja ke ima klinicko ispituvanje(kakvo sto ima Herbalife):toe:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
a be se gleda deka ne se razbiras,...zatoa za badijala ke ti objasnuvam,...eve taka e, zdravo e da jades toa sto ti go kaza(samo ne znam kade voopsto ke najdes zdrava hrana,bez trista otrovi,pesticidi,...i koja ne e cuvana po podrumi,nekoi kontejneri i sl.,i koja ke ima klinicko ispituvanje(kakvo sto ima Herbalife):toe:
алоо хербалајв е прашок како може да биде тоа поздраво од овошје и зеленчук??!?! значи да можеш да јадеш и здраво овојше и зеленчук само кога му е сезоната нормално а не во јануари да јадеш патлиџан нормално дека тој не е здрав.и не ми објаснувај ти на мене дека хербалајв е здрав начин на исхрана и здрав начин на слабеење кога е факт дека не е :nenene::nenene::nenene: сеедно дали реклама им правиш или не, размисли малце пред да пишеш
и провери дали ти не се разбираш во некој работи а не да пишуваш вакви работи:tapp::pipi:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
алоо хербалајв е прашок како може да биде тоа поздраво од овошје и зеленчук??!?! значи да можеш да јадеш и здраво овојше и зеленчук само кога му е сезоната нормално а не во јануари да јадеш патлиџан нормално дека тој не е здрав.и не ми објаснувај ти на мене дека хербалајв е здрав начин на исхрана и здрав начин на слабеење кога е факт дека не е :nenene::nenene::nenene: сеедно дали реклама им правиш или не, размисли малце пред да пишеш
и провери дали ти не се разбираш во некој работи а не да пишуваш вакви работи:tapp::pipi:
:pos2::pos2::pos2:aj malku razmisli TI pa posle pisuvaj i objasnuvaj,NEMA zdravo ovosje,zelencuk i sl.se e toa prskano i kljukano so trista drgi hemikalii,izduvni gasovi od koli i sto ti ja znam(vidi samo kaj go cuvaat toa "ZDRAVO",po podrumi,kontejneri,kaj sto site opstat,Herbalife e klinicki testiran proizvod(ako i voopsto znaes sto e toa),a niedno takanareceno od tebe "zdravo") ne e voopsto testirano,tuku aj koga ne se razbiras.
da herbalife e prasok,i znam tocno sto ima vo nego i se e ispitano,za razlika od tvojata "zdrava"alternativa vo koja ne znaeme kakvi se prasoci i otrovi ne se staveni,i normalno nemaat nikakvo ispituvanje.

fakt bilo deka herbalife ne е здрав начин на исхрана и здрав начин на слабеење?:pos2::pos2::pos2:
aj kazi go faktot ...
inaku glaven vo timot sto go pravi herbalife e covek koj ima dobieno nobelova nagrada za postignuvanje vo zdravata ishrana i toa dostignuvanje on go koristi vo tie proizvodi. tuku aj gledam deka bas i ne se razbiras ,poveke samo se inatis...
tvoja rabota si e toa,misli si sto si sakas...:)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
извини како што разбрав ти значи не јадеш храна туку само хербалајв конзумираш? зошто се е од контињери и само хербалајв е здавото нешто за јадење според тебе нели?иначе фактот да ти го потенцирам ХЕРБАЛАЈВ Е ПРАШОК сеедно дали е направено од "здрави"работи кој стварно не разбирам како може здравите работи да траат или да се претворат во прашок и да не изгубат од нивната хранлива вредност?кое свежо овочје или зеленчук или било што, што е здраво може да трае повеке од 3 дена? и извини ама не се инатам туку не можам да сватам како можеш да збориш дека се е вештачко од контињери и хемикалии кога цел живот го јадеме тоа јадење а хербалајв е само скап производ кој ке биде заборавен за некое време? јас стварно не знам како до сега сме опстанале без хербалајв :uvo:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
извини како што разбрав ти значи не јадеш храна туку само хербалајв конзумираш? зошто се е од контињери и само хербалајв е здавото нешто за јадење според тебе нели?иначе фактот да ти го потенцирам ХЕРБАЛАЈВ Е ПРАШОК сеедно дали е направено од "здрави"работи кој стварно не разбирам како може здравите работи да траат или да се претворат во прашок и да не изгубат од нивната хранлива вредност?кое свежо овочје или зеленчук или било што, што е здраво може да трае повеке од 3 дена? и извини ама не се инатам туку не можам да сватам како можеш да збориш дека се е вештачко од контињери и хемикалии кога цел живот го јадеме тоа јадење а хербалајв е само скап производ кој ке биде заборавен за некое време? јас стварно не знам како до сега сме опстанале без хербалајв :uvo:
a be malo,Herblife e osnovan uste pred 29 gdini i opstojal se dosega ima poveke od milijarda korisnici,.
ako nesto ne ti e jasno slobodno prasaj,ama ne se pravi deka razbiras nesto sto pojma si nemas sto e.
Herbalife e prasok,da,i sekoja druga hrana e kljukana so prasok i toa da,90% od hranata za deca i bebinja e prasok i toa da,...a be skoro vo se ima prasok,zdrav ili nezdravherbalife e dokazano zdrav proizvod za razlika od sekoja druga hrana.i e najmalku milion pati pozdrava od taa tvoja "zdrava"hrana od pazar.i da cel zivot go jademe toa jadenje,pa zatoa i ima tolku nezdravi,debeli,fizicki nesposobni luge.

i ako se razbiras nesto od hrana pisuvaj,a ako ne(kako i sto gledsam)ne samo mi trosi vreme so prazni muabeti,herbalife e dokazan i klinicki testiran proizvod,delo na dobitnik na nobelova nagrada,a ti slobodno ne go konsumiraj ama ne objasnuvaj za nesto sto pojma si nemas sto e toa.
prasok e,pa prasok e,se e denes prasok,samo dali ti toa si vo sostojba da go uvidis e prasanjeto.
za boldiraniot del,da imas pravo NE ZNAES I NE RAZBIRAS,a samo se inatis. trae 3 dena:pos2::pos2::pos2:pa toa e kojznae od koga matkano po pazari,kontejneri,podrumi i kade uste ne dodeka ti da go kupis,zreano i rasteno na sila(ne prirodno)prskano so trista otrovi,kljukano so trista prasoci za da bide pogolemo,pocisto i posocno na izgled,a prepuni so otrovi.
tuku dosadno mi e veke se da ti objasnuvam,....i brasnoto e prasok,zdravo e ili ne e?i brasnoto ima dolg rok na traenje,zravo e ili ne e?

slobodno ne go koristi herbalife,ama ne objsanuvaj za nesto sto navistina ne go razbiras.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Во однос на смртните случаи тоа е дискутирано и во самиот сенат како и во subcomite на сенатот во Америка и тоа неколку пати.
Овде имаш историја од настаните:

http://www.rickross.com/reference/he...erbalife9.html

Што се однесува до самите продукти и успешноста еве ти еден форум каде може да видиш најразлични групи на подршка почнувајќи од депресија, алкохолизам до слабеење. Тука луѓето кои доаѓаат го оценуваат продуктот.

http://www.dailystrength.org/treatments/Herbalife

Знам дека не е од некоја страна од дистрибутерите на хербалајф ама сепак сметав дека е важно да се земат податоци од некое понеутреално место.

Сега за прашањето што го постави зошто го користат?

Глеј сеа вака кога ќе намалиш со калории ти губиш килажа. Така да хербалифе го прави токму тоа. Чим почнеш да ја применуваш диетата ќе видиш резултати. А негативните ефекти доаѓаат после на крај како и со 95% од диетите.

А зошто се користи хербалијф. Птоа е бизнис од 2 милијарди долари. Се рекламира, плаќа на познати лица да го зимаат за другите да се лажат. Тоа се вика успешен маркетинг. Само што не значи дека се што ќе се види на реклама е така.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Во однос на смртните случаи тоа е дискутирано и во самиот сенат како и во subcomite на сенатот во Америка и тоа неколку пати.
Овде имаш историја од настаните:

http://www.rickross.com/reference/he...erbalife9.html

Што се однесува до самите продукти и успешноста еве ти еден форум каде може да видиш најразлични групи на подршка почнувајќи од депресија, алкохолизам до слабеење. Тука луѓето кои доаѓаат го оценуваат продуктот.

http://www.dailystrength.org/treatments/Herbalife

Знам дека не е од некоја страна од дистрибутерите на хербалајф ама сепак сметав дека е важно да се земат податоци од некое понеутреално место.

Сега за прашањето што го постави зошто го користат?

Глеј сеа вака кога ќе намалиш со калории ти губиш килажа. Така да хербалифе го прави токму тоа. Чим почнеш да ја применуваш диетата ќе видиш резултати. А негативните ефекти доаѓаат после на крај како и со 95% од диетите.

А зошто се користи хербалијф. Птоа е бизнис од 2 милијарди долари. Се рекламира, плаќа на познати лица да го зимаат за другите да се лажат. Тоа се вика успешен маркетинг. Само што не значи дека се што ќе се види на реклама е така.
aj smeski ti e celiov muabet.
ako ne e zdravo da se konsumira herbalife,a uste poveke ako e steten,nikoj ziv i za niedni pari nema da go konsumira,se gledsa deka ne rzi voda toa sto go zboruvas,taka sto...nema sto da ti objasnuvam,zatoa sto tesko i deka ke me svatis.


a toa sto ti si postuvas nekojsi rekla-kazala od forumi toa e veke druga prikazna.
jas znam najmalku 100 luge koi se prezadovolni od Herbalife,jas licno go konsumiram,moi rodnini ,moi prijateli,moeto semejstvo i site se preezadovolni od efektot i site se cuvstvuvaat pozdravo,isto i jas,.
a ti ako tolku si suguren vo toa sto go zboruvas,eve imas od mene pokana na sledniot seminar da dojdes i da go otvoris ova prasanje pred site vo firmata,pa da vidime na koja strana ke bide vistinata.

inaku herbalife ne se reklamira,za nekoj da go reklamira mora prvo da go konsumira.tuku aj gledam deka epten mnogu raboti ne znaes...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom