Zippo

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Zippo lighters.
Мора да сте слушнале за нив...Оние упаљачи:)))кои се на бензин и горат без да го држиш чкрапалото:)
Јас имам дома едно 7-8 оригинали, баш вчера ги гледав па се инспирирав за темава.
Дали вие имате и дали сакате Zippo?

П.С.: Знам и доста трикови, глеав од јутјуб :pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Мангупска работа е во секој случај, тоа што напливот на чкарт Бит-Пазар Зиповци им се исраа на оргиналите и ги направија малтене сељачки за носење е друга работа.
Јас не користам оти не ми се практични баш, на Крикети сум фрлен воглавно ама некој убав сончев ден кога би начекал Зипо оргинал и би имал пари да го купам не му ја мислам.
Зипо-Бел бумбар
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мене Зипо ми се некако груби, типично машки упаљачи, не знам да ги ракувам баш, сама ќе си се запалам место цигарата, така што не ги ни користам, ни собирам. Собирам упаљачи, ама girly упаљачи, шарени, розеви со цветчиња ти реков -ми рече.:pipi:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Имам али само 1 оригинал другите 4 се чкарт роба ... скапи се ..иначе би ги колекционирал.. оригиналот е zippo Wyatt Earp а чкартовиве да не ги спомињам ..
Оригинал Зипо не се гаси при ситен дожд и при брзина на ветар од 70 км на час.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
имам 2 оригинал ама треба сервис да му се изврши и на двата(камче фитил и бензин да се наполнат) а пошто не пушам зимата ги користев за петарди да палам инаку претходно бра во добро стање
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Јас имам Зипо оргинал,и бензин специјален за Зипо.Ама што е работа нешто ме ебава го полнам до даска со бензин.И само еднаш два пати палам и после пак не пали.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Јас имам Зипо оргинал,и бензин специјален за Зипо.Ама што е работа нешто ме ебава го полнам до даска со бензин.И само еднаш два пати палам и после пак не пали.
Не го полни до крај.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Татко ми има 2 оригинали :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
јас имам еден, ама ке го наполнам со бензин и не сака да пали и цела соба ке почне да ми смрди на бензин ако го оставам на маса...што му е маката знае некој??
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
јас имам еден, ама ке го наполнам со бензин и не сака да пали и цела соба ке почне да ми смрди на бензин ако го оставам на маса...што му е маката знае некој??
Камче може да немаш.
Или фитил да нема.
Провери овие :)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Ехеее зипо е ѕверска работа, пред 2-3 год тогаш ептен се занимавав со финти едно друго, сеа малце го запоставив али сеа лето е пак ке почнам тие финтите да ги праам.
 
П

Паган-др

Гостин
Ја имам од оние зипо ама на гурање што се. :)
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
А колку е да се купи еден оригинал ?
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
а кај можам да го однесам овие работи да ги направат??
Бидејќи во Струмица не сум ги видел оддамна тие што полнат запалките со бензин?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
а кај можам да го однесам овие работи да ги направат??
Бидејќи во Струмица не сум ги видел оддамна тие што полнат запалките со бензин?
Aко ти е за бензин, имаш да си купиш незнам точно каде сеа да не те излажам ќе се распрашам ако сакаш, 500 денари е и тоа кога ќе запалиш вади ОРИГИНАЛ БЕЛ ZIPPO ПЛАМЕН. А имаш и по пазариве, 150-250 денари е 125ml :)
А има врска и за бензинот, ако е квалитетен нема да се гаси на брзина од 60-70km/h и при ситен дожд, а ако е чкарт - брада работа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom