Места за јадење што работат до подоцна и сервиси за достава на храна

Raul Duke

*Mostly Harmless*
Член од
5 април 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
Саатот е 12 и кусур, пред мене стои цела вечер учење , а ко за беља ми се јави ненормална желба за пица.

Прашањето е : Дали знаете пицерија која работи 24 часа во Скопјево и која доставува до дома, или друго чаре како да се дограбам до пица во ситниве сати без да морам да пешачам до најблиската пицерија.

Веќе барав на интернет, па ми текна дека живејам во Македонија, па ми текна на Кајгана и ако некој може да поможи....

:wink:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
јас се израдував, реков ти ќе дадеш линкче или штобило.
јас знам само www.telepica.com.mk ама мислам дека до кај 22 или 24 достава прават. не сум сигурен. провери си =)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Не верувам да постои после 23:00 часот. Инаку ме интересира некој што веќе нарачувал преку интернет или телефон пица да му донесат до дома, на која основа ти пресметуваат доплата кон цената на пицата? Километри? :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Мислам дека не идат од другата страна на Вардарот. педери
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
од телепица не наплатија(можда затоа што беа близу од кај што нарачувавме(во близина на апче)). а можда цената им е пресметана од прилика во храната =))
иначе хинт - купи си од оние готовите пици, од немачките. бап у рерна/микробранова и воала. фини се.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Не верувам да постои после 23:00 часот. Инаку ме интересира некој што веќе нарачувал преку интернет или телефон пица да му донесат до дома, на која основа ти пресметуваат доплата кон цената на пицата? Километри? :)
Costarica има бесплатна достава. А и пиците им се преубави. Само незнам дали после 12 работат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
А вие што би сакале?Да воведат трета смена за вас?Или да работат цела ноќ за една пица-две?Убаво ти кажа човекот,накалапи си во замрзнувач од тие готовите и бркај работа кога ќе дојде зорт!:jaj:А тек кога ќе дојде некој :drk: у 23 и 29 да порача ,а ти почнуваш да ја чистиш кујната во 23 30 абе ми иде тоа пицата у глава:angry3:!Размислувајте малку на вакви работи!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
А вие што би сакале?Да воведат трета смена за вас?
Да, баш тоа сакам. Ќе си вработат уште еден пица-мајстор и еден-двајца доставувачи, и ќе работат и трета смена. Знаеш колку луѓе работат/остануваат будни до сабајле, па им се пријадува, а немаат од кај да земат нешто? Далеку од тоа дека би имало само една-две нарачки..
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
А вие што би сакале?Да воведат трета смена за вас?Или да работат цела ноќ за една пица-две?Убаво ти кажа човекот,накалапи си во замрзнувач од тие готовите и бркај работа кога ќе дојде зорт!:jaj:А тек кога ќе дојде некој :drk: у 23 и 29 да порача ,а ти почнуваш да ја чистиш кујната во 23 30 абе ми иде тоа пицата у глава:angry3:!Размислувајте малку на вакви работи!
Има доста невработени во државава, а со малку добра реклама, ќе се изненадиш како профитабилно може да биде 24 часа пица достава, а за да не биде еднолично може уз тоа малку и да се напраи можност и да има покрај тоа и 24 часа достава на бурек и други печива.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
Па нели имаше едно време како се викаше до зоил па нешто го нема гледам...Вие само мислите дека е така а у ствари и не е баш!
 

Raul Duke

*Mostly Harmless*
Член од
5 април 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
јас се израдував, реков ти ќе дадеш линкче или штобило.
јас знам само www.telepica.com.mk ама мислам дека до кај 22 или 24 достава прават. не сум сигурен. провери си =)
Фала ти за линков, иако работат до 24 мислам дека ќе се најде.

Иначе пролистав низ онлајн верзијата на Yellow Pages , зирнав и на гугл, ваму таму не постои ваков сервис сеуште. Или барем немаат реклама на нет.

Потрагата по пица за нас вампирите продолжува.
 

Raul Duke

*Mostly Harmless*
Член од
5 април 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
Апдејт, денес порачав првпат пица од Телепица што ми ја препорача кпбКенгур, и сум доста задоволен во секој поглед, и од брзина на достава и од реалност на цена и квалитетот на пицата.

Хинт, ако нарачувате двајца или повеќе подобро земете си Џамбо верзија, дефинитивно се исплати.

Сеа уште да можев некако во 1 и кусур да порачувам, тамам би ми дошла за кога се врткам на форумов.

Ах, бајдавеј доставата до Маџир Маало беше вклучена во цената така да тоа е едно гајле помалку.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
Да, баш тоа сакам. Ќе си вработат уште еден пица-мајстор и еден-двајца доставувачи, и ќе работат и трета смена. Знаеш колку луѓе работат/остануваат будни до сабајле, па им се пријадува, а немаат од кај да земат нешто? Далеку од тоа дека би имало само една-две нарачки.. Не се јаде после 22 часот!Не е здраво!Не чини за организмот!:vozbud:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Не верувам дека има во Скопје 24 часовна достава на пица.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не се јаде после 22 часот!Не е здраво!Не чини за организмот!:vozbud:
Партибрејкер достава на пица не е здравствена организација, туку тие бизнис, едноставно кога има побарувачка има и бизнис за тоа што ќе понуди, само добар маркетинг е потребен.
Инаку да не е здраво да се јаде навечер многу ама еднаш двапати во 2-3 месеци нема гајле, а скопје е голем град со многу жители. Па во градов јас кај што сум има две пицерии за нарачка и достава 24 часа а градов е трипати помал од скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom