Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
12 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
За Проклета авлија да не има некој состав?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Е вака се молат сите членови на форумов кои знаат каде можам да најдам состави или некој ако има случајно да ми пише.Теми:
1.Животот е минлив,делата живеат.
2.Музиката и позијата,се цврст мост што ги поврзува лугето од сите континети.
3.Еден народ не изчезнува додека зборува,мисли и чуствува на својот јазик.
4.Рамноправноста меѓу мажот и жената,предуслов за успешно општество.
Тоа се темите комплицирани се али ве молам ако имате пишите многу ми се потребни за во петок.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Да не има некој состав за Сид?
Ја немам прочитано и озбилно незнам шо да пишам ... :tapp:
Све друго иам состави уште за ова...
Хелп :wink:

Најдено :smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
VE MOLAM, ako ima nekoj raspolozen da napise eden mal sostav za kerka mi koja e treto odd. na tema Prirodata-toa sme nie i da mi go isprati na privatna poraka vecerva. Aj mladi ste i veruvam deka ke mi izleze nekoj vo presret i ke me spasi od pisenje na sostav( a mene ic ne me biduva da pisam sostavi) Ve molam
Blagodaram
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Некој случајно да ја има раскажано Пиреј од Петре М. Андреевски ? Ако ја има може некој скен да ми прати по ПП или нека ме исконтактира најдоцна до понеделник за да му дадам меил за да ми ја прати. Тенкс
 
Член од
1 јануари 2009
Мислења
44
Поени од реакции
4
Луѓе имам зададено проект на тема: Компаративна (споредбена) анализа помеѓу "Гилгамеш" и "Илијада". Значи споредба меѓу приказните, меѓу ликовите, структурата, стилски фигури итн.
Ако можете нешто до вечер да пишете стварно ке сум ви благодарна.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Интересна работа овде само молби се писуваат а никој од форумгииве нема одговор
 
Член од
8 мај 2005
Мислења
542
Поени од реакции
76
етимологични речници

Здравеjте,
може ли некоj од вас да помогне на едни руснаци-лингвисти - http://lingvoforum.net/index.php/topic,14451.0.html

Те барат етимологични речници на словенските езици, по-специално српски, бугарски и т.н. Jас почнав да сканирам бугарскиот етим. речник - http://www.kroraina.com/knigi/ber_2/ , но те барат и српски (а има ли и македонски?). Како сканове, а не просто OCR-ван текст. Имате ли вакви речници?


Цитата
Насчет сербского, Лукас, не скажите.
Не подскажете, нет ли самих сканов этого словарја. Ценнејшаја вешть, а оцифрован распознанныј фајнридером текст и соответственно есть ошибки распознаванија. Ссылатьсја на нее, таким образом, рискованно.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
оооо ај некој состав на тема “Љубов и омра3а“ , брже ако може...
 
Член од
24 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
здравооооооооооооооооооооооо
знае ли некој каде можам да најдам од оние мисли од некои познати личности во историјата во врска со парите..
ако знае некој PLS нека ми пише на поштаааа
однапред фала
 
Член од
26 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
леле луѓе итно ми треба нешо за социјални песни :S .. неам од кај да најдам а утре правам писмена .. ама шо тема ни даде оваа !!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Шит треба ми на мене за Сид Или Тартив :С Знам дека никој нема да даде ама па да си питам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom