Нови возачки дозволи

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Abe sega e polesno koa se ima vozacka,cim ke mi ja dadat nema veke zimane ! Sala na strana,znam deka treba da vozam vnimatelno bidejki vo ova vreme ne e za sekoj vozacka!
Aко направиш 100 поена во книшката ќе те сместат меѓу одличните и ај пак наново се :)))) П.С. Честитки :)
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Знае некој сега како е за полагање А1 или А категорија?!.. инаку веќе 4 години имам дозвола за Б категорија.. дали тоа ќе помогне да не поминувам повторно низ тестови и вожњи?!.. :)
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Fala druze,a inace ke vidis kako se gura do 4 pat koa ke polagas ti(gledam imas 18 valda nemas polagano) ! Nemoj da me sfatis pogresno ali 2 pati sigurno ke padnes,retko koj polozuva od 1 ili 2 pat! Treba ko Shumaher da si za da polozis od prva,zaebani se te mestat na greski ke vidis kako e!
не треба ко шумахер да си ти треба само концентрација и да пазиш на буквално се и на врапците по дрвата и да бидеш еден чекор пред комисијата во размислувањата. јас положив од 2ра и тоа без негативни едноставно немаа што да ми посочат дека сум згрешил а првиот пат ме ујеба семафор сум збеснал од нервоза пошто се упали жуто у моментот кога ја поминуав раскрницата и тој го виде од комисија и ми вика жуто исто ко црвено ама затоа тоа ме мотивираше и вториот пат им ги затнав устите. само без страв со многу концентрација и размислување тоа е тоа рецепт за положување градска од 1ва или 2ра

--- надополнето ---

Aко направиш 100 поена во книшката ќе те сместат меѓу одличните и ај пак наново се :)))) П.С. Честитки :)
100 поена во рок од 2 години, рокот од 2 години започнува од оној момент кога ти се запишани првите негативни бодови во книшката
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
не треба ко шумахер да си ти треба само концентрација и да пазиш на буквално се и на врапците по дрвата и да бидеш еден чекор пред комисијата во размислувањата. јас положив од 2ра и тоа без негативни едноставно немаа што да ми посочат дека сум згрешил а првиот пат ме ујеба семафор сум збеснал од нервоза пошто се упали жуто у моментот кога ја поминуав раскрницата и тој го виде од комисија и ми вика жуто исто ко црвено ама затоа тоа ме мотивираше и вториот пат им ги затнав устите. само без страв со многу концентрација и размислување тоа е тоа рецепт за положување градска од 1ва или 2ра

--- надополнето ---


100 поена во рок од 2 години, рокот од 2 години започнува од оној момент кога ти се запишани првите негативни бодови во книшката
И јас третитот пат паднав на жуто,ми се уклучи одма пред мене педерски и тој ми закочи одма! Иначе имаш право,многу концентрација треба за да положиш од прв пат ! Не ги знаеш првиот пат толку ни уличките,потоа со тек на време како паѓаш ги наоѓаш слабостите секаде и ке положиш!
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
И јас третитот пат паднав на жуто,ми се уклучи одма пред мене педерски и тој ми закочи одма! Иначе имаш право,многу концентрација треба за да положиш од прв пат ! Не ги знаеш првиот пат толку ни уличките,потоа со тек на време како паѓаш ги наоѓаш слабостите секаде и ке положиш!
е тоа е више до инструкторот, не треба ти да ги учиш улиците додека паѓаш неколку пати градска, треба самиот инструктор да знае одприлика каде ќе те возат и да повозиш таму со него да ти каже каде да пазиш, јас последните 2-3 часа ги возев таму каде што инструкторот мислеше дека ќе ме вртат и 80% од рутата ја погоди и затоа си бев претпазлив и си знаев каде да пазам ама против семафор јебига не можеш освен ако нема тајмер па да видиш кога ќе ти се згасне
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Знае некој сега како е за полагање А1 или А категорија?!.. инаку веќе 4 години имам дозвола за Б категорија.. дали тоа ќе помогне да не поминувам повторно низ тестови и вожњи?!.. :)
Некој?!... :pred:
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
Fala druze,a inace ke vidis kako se gura do 4 pat koa ke polagas ti(gledam imas 18 valda nemas polagano) ! Nemoj da me sfatis pogresno ali 2 pati sigurno ke padnes,retko koj polozuva od 1 ili 2 pat! Treba ko Shumaher da si za da polozis od prva,zaebani se te mestat na greski ke vidis kako e!

нема врска кој ќе те падни ако знајш немојте со вакви муабети и брат ми вакви фолој праеше демек да се извај дома мора да ме паднат
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
За полагање треба и среќа да имаш да нема многу гужва низ град кога ќе полагаш.
Јас уште се обучавам уште десетина дена ми останаа, па со малку среќа ваљда ќе положам од прва.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Коа полагав, и излегувам онака полн со самодоверба и исќефан за полагање и ми ја побара личната карта и му викам ехх во другар ми на полигон е. И ми се развика внатре демек ако не застани сега полиција шо прајме?? и дека сум не одговорен, и ако сум излезел сам дека и возачка би заборавил. и тогаш ме падна морално и не ми се возеше пошто бев 100% сигурен дека паднав но сепак возев по прописи. и кога стигнавме на полигон чекав да ми рече да дојда следен пат, но ми пушти рака и ми вика честито и другиот пат поодговорен малце да бидеш и јас една насмевка со 8ки :) и ми вика не се смеј ако повозевме уште 5 минути ќе паднеше :(. но се заврши добро и положив од 1ва..
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Денеска ме паднаја по втор пат ради брзо возење... првиот пат кога сум возел брзо сум направил некои грешки кои неможеа да ми ги кажат а сега не било удобно возењето за нив...и исто како кире сум сеа ,следен пат следен пат па догурав до 3пат да полагам другиот понеделник... Само што ми е ептен глупаво дека треба да земам дополнителни часови да возам поспоро и се надевам дека тогаш нема да ми речат дека го кочам сообраќајот.

--- надополнето ---

и што е најтрагично е што брзината беше според пропиписи,кај што беше 30 ограничено 25 максимум ако кренав ,али тоа е ,како ќе ви се погоди среќата и дали ке успеат да те изнервираат. А и незнам како можат да ми речат не застана на стоп знак кога тој го немаше :D
 
S

StormRage

Гостин
^ полагам утре а иам тешка нога... ќе ми ја љуљнат и мене изглеа... ме плаши гратска, бандитиве буфтаат ко ненормални али ае ќе видиме :)

--- надополнето ---

Некој?!... :pred:
ако имаш Б, А1 не ти треба пошо мојш до 150 или 125 кубици мотор да возиш со Б, за А мислам дека пола тест се полагаше... сепак ќе имаш вожња гарант...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
^ полагам утре а иам тешка нога... ќе ми ја љуљнат и мене изглеа... ме плаши гратска, бандитиве буфтаат ко ненормални али ае ќе видиме :)

--- надополнето ---


ако имаш Б, А1 не ти треба пошо мојш до 150 или 125 кубици мотор да возиш со Б, за А мислам дека пола тест се полагаше... сепак ќе имаш вожња гарант...
пред да почнеш да возиш кажи им СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ДЕНЕСКА ПО 5ТИ ПАТ КЕ ПОЛОЖАМ - нема врска кој пат полагаш - мислам дека ке успееш пошто вака 3ца до сеа успеале (мислам тројца мои другари) па пиши шо си напраил
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Конечно положив :D. 3та среќа :).
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
ај сега некој нека даде тазе информации за полагање А кога веке имаш Б....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom